admin

Svaki čovjek ima pravo na svoje mišljenje usmjereno prema istini, a kad spozna Istinu dužan je promijeniti svoje mišljenje ukoliko nije u skladu s Istinom. To je prava demokracija.

6 thoughts on “Kako ispravno tumačiti II. vat. koncil prema biskupu Atanaziju Schneideru

  • July 12, 2013 at 7:44 pm
    Permalink

    II Vatikanski ne znači prekid sa prošlošću, II Vatikanski ne znači stvaranje nekih novih doktrina.Moramo biti konkretni jer trenutno je veoma zbunjujuća situacija,,ne možemo pojedinačno tumačiti nego u skladu sa svim dokumentima,Gospodin je dao samo Petru ovlast nad stadom………

  • July 21, 2013 at 1:51 pm
    Permalink

    Problem je što II. vatikanski koncil sam raskida s prošlosti i stvara nove nauke, koje su suprotne onom što se uvijek naučavalo i koje su već odavno definitivno osuđene od strane papa kao modernizam i liberalizam, od tog najčvršće u Silabusu pape Pija IX., u enciklici “Mortalium Animos” pape Pija XI. i u enciklici “Pascendi” pape sv. Pija X. (u kojoj papa modernizam naziva “sintezom svih hereza”)
    Te zablude su prvenstveno ekumenizam, vjerska sloboda, kolegijalizam i nova ekleziologija, po kojoj se hulno tvrdi da Duh Sveti djeluje i u drugim religijama itd.
    Sve su to nauke koje je Koncil preuzeo od protestanata i masona, i izrekao ih nekad jasno, nekad dvosmisleno, da bi nakon Koncila bile razjašnjene od strane papa i kongregacija u modernističkom značenju, npr. dvosmislena koncilska izjava iz paragrafa 8 konstitucije Lumen Gentium, da Crkva Kristova “postoji” (“subsistit in”) u Katoličkoj Crkvi (za razliku od vjekovne definicije da Katolička Crkva jest jedna i jedina Crkva Kristova, i obratno) u paragrafu 17 i na drugim mjestima u deklaraciji Kongregacije za nauk Vjere “Dominus Jesus” tumači se da to znači da su i nekatoličke raskolničke i heretičke sekte dio Crkve Kristove (i da su sredstva spasenja, umjesto sredstva propasti, kao što je Katolička Crkva uvijek naučavala), što je hereza osuđena od samih početaka Crkve, u najnovije vrijeme npr. u enciklici “Mortalium animos”.

    Za srušiti te modernističke nauke dovoljan je jedan veoma jasan citat crkvenog oca sv. Augustina:
    “Nijedan čovjek ne može naći spasenje osim u Katoličkoj Crkvi. Izvan Katoličke Crkve čovjek može imati sve osim spasenja. Može imati čast, može imati sakramente, može pjevati aleluja, može odgovarati amen, može imati vjeru u ime Oca i Sina i Duha Svetoga, i također je propovijedati, ali nikad ne može naći spasenje osim u Katoličkoj Crkvi.”
    (Propovijed ljudima iz Cezareje)

  • July 24, 2013 at 11:24 am
    Permalink

    Mateo za tebe u tom stanju u kojem si sad nema spasenja.
    A nadam se da si u stvari samo psihijatrijski slucaj pa da ces se ipak spasiti.

  • July 25, 2013 at 8:37 am
    Permalink

    Ponovno lijepo molim bez osobnih uvreda.

Comments are closed.